Jméno a příjmení: Soňa Staňková

Oblast specializace: Leadership – DNA týmu, change management, koučink. Empowerment – budování komunit, smysluplný CSR.

Mentoruji v jazyce: ČJ, AJ

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Brno, Praha, on-line

 

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

V mém profesním rozvoji mentoring sehrává klíčovou roli – mám zkušenosti jako Mentorka i Mentee. Měla jsem vždy štěstí na skvělé ženy – mentorky, které mě dokázaly podpořit v rozvoji mého leadershipu. Sdílení žena/ženě pro mne mělo také značnou hodnotu. Ráda bych zde podpořila další ženy v jejich rozvoji a předávala tak „pochodeň“ women mentoringu dál.

O mně:

Soňa je zakladatelkou a ředitelkou EMPOWERMENT Institutu a autorkou seberozvojového transformačního 7 Empowerment programu. Těžištěm její práce je Empowerment (zplnomocňování) leadership a koučink – empowerment vnáší do osobního, týmového i organizačního rozvoje protože věří, že silní lídři jsou silní a zplnomocnění především uvnitř sebe. Jejich úspěch spočívá především ve vědomém vedení sebe (selfleadershipu). Vystudovala FF UP v Olomouci a PEF v Praze.

Má za sebou několik dlouholetých sebezkušenostních výcviku především v tématech čtení skupinové dynamiky, facilitaci skupinových procesů (POP) a budování autentických organizací. Do svého vlastního seberozvoje investovala min. 1.100 hodin. Má za sebou i několik výcviku v koučování a je ICF certifikovanou profesionální koučkou s titutlem ACC.

21 let se pohybuje v oblasti v managementu a leadershipu. Jako zaměstnanec hájila několik let barvy UniCredit banky a České spořitelny. Již ve svých 20 letech si založila živnostenský list, začala podnikat a v roce 2006 založila svou první firmu zabývající se rozvojem a vzděláváním lídrů a koučů. Od té doby uvedla v život několik rozvojových projektů na „zelené louce“. Již tedy přes 19 let provází druhé lidi na cestě jejich osobní rozvoje jako lektorka, mentorka, koučka a influencerka a mezi jejími klienty patří především manažeři středních a vyšších linií nebo L&D manažeři. V rozvoji podporovala lídry z Banky Creditas, Avonu, Coca Coly HBC, Tepláren Brno, Unilin, ICOM, Linde Material Handling, Nadaci VIA a další.

Aktuálně ji také najdete v roli Prezidentky ICF ČR – české pobočky Mezinárodní federace koučů (2018 – 2022) Zajímají jí psychologické a sociální aspekty ve skupinách a komunitách. Miluje cestování, objevování nových kultur a přírody. Má ráda diverzitu a spojování záměrně nespojitelného. Před 7 lety se poprvé při svých cestách v Asii potkala s buddhismem a zenem, snaží se některé jejich aspekty propisovat do svých autorských programů a podpořit tím vědomý leadership, empowerment a vnitřní sílu lídrů.