Jméno a příjmení: Petr Beneš

Moje motto: „Buď dobrý, protože dobré věci se dějí dobrým lidem.“

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: New York, Sydney, Rio de Janeiro…. no dobře:), tak tedy Praha, Benešov, Skype City

www.linkedin.com/in/petrbenes, www.6dacademy.com , www.up21.com

 

Proč jsem se rozhodl být mentorem:

Žijeme ve fascinující době. Fyzický svět prolnul s virtuálním. Komfort měníme za soukromí. Ať děláme v životě cokoliv, důležité je neztrácet vzájemný respekt, otevřenost a odvahu dělat smysluplné věci. Mentoring je úžasnou příležitostí inspirovat a zároveň být inspirován.

O mně:

Zjednodušování je moje mantra,… jsem extrovert, věřím, že míň je velmi často víc a věřím v tady a teď. Rád se udržuji ve střehu mimo komfortní zónu, protože si uvědomuji, že za zánikem většiny civilizací v historii stál nadměrný blahobyt.
Přes 20 let jsem působil v bankovnictví a technologiích. Kromě České republiky jsem pracoval v DHL v Austrálii, v bankách v Polsku a Maďarsku a pro General Electric také v USA a Thajsku. Posledních 10 let jsem pracoval jako CIO – ale také jako umožňovač, měnič prostředí, kouč a propojovač lidí – ve dvou českých bankách, v GE Money a v České spořitelně.
Baví mě přemýšlet nad dopady digitalizace nejen na svět byznysu a společnost, ale i jak současná civilizační revoluce promění naše indivuální životy, zvyky a hodnoty. Proto jsem v roce 2016 spoluzaložil 6D Academy, která chce pomáhat v českém prostředí připravit firmy i jednotlivce na technologické a společenské změny co jsou před námi.
A také proto působím jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáháme uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem.
Sám jsem mentora neměl, ale měl jsem štěstí na pár dobrých šefů a zkušených kolegů, od kterých jsem se mohl učit a snad je i trochu inspirovat. Díky nim jsem řadu věcí pochopil rychlejí než kdybych se v tom plácal sám. Nejlepším mentorem v mém osobním životě byla v mládí moje babička.