Jméno a příjmení: Monika Šimkovičová

Moje motto: Ver sama sebe a dokážeš všetko, čo naozaj chceš!

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha, Bratislava

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Pred nejakým časom som si uvedomila svoje poslanie, a to podporovať ženy v raste a dododávať im sebadôveru. Mentoring v Minerva21 je jedným z nástrojov ako realizovať niečo, čo ma činí šťastnou a zároveň rozvíjať sama seba, učiť sa a zdieľať skúsenosti.

O Monice:

Svoju kariéru zahájila v roku 2002 v NN v Bratislave. Po pol roku sa presunula na centrálu v Prahe, kde pôsobí doteraz. Prešla niekoľkými manažérskymi pozíciami v oddelení služieb klientom a v roku 2010 sa na rok presťahovala s rodinou do Rumunska, kde sa podieľala na budovaní Zdieľaného klientského centra. Odniesla si mnoho skúseností, nových pohľadov a vnímanie kultúrnych rozdielov. Od návratu až do minulého roku zastávala pozíciu Operations support managera, kde mala v zodpovednosti všetky príchodzie a odchodzie platby od klientov, provízie, vymáhanie pohľadávok a spoluprácu s externými dodávateľmi pre české aj slovenské entity. V roku 2013 úspešne dokončila Právnickú fakultu UK v Bratislave a v polovine roku 2014 získala vysnívanú pozíciu manažéra compliance a riadenia operačných rizík pre Českú republiku a Slovensko, kde môže spájať svoje skúsenosti a vedomosti z businessu so svojou vášňou pre právo a zároveň byť v neustálej interakcii s ľuďmi, viesť ich a posúvať ďalej.
Rada čítá, hlavne knihy, ktoré pomáhajú rozvíjať sa, vidieť veci z inej perspektívy a hľadá nové výzvy. Zaujímá sa o oblasť diverzity. V roku 2014 absolvovala program Britskej obchodnej komory Equilibrium – program mentoringu talentovaných žien a tento rok sa účastní programu Odyssey Authentic Leadership pod záštitou skvelých a inšpiratívnych žien. Program je zameraný na nový prístup k leadershipu.
„Som členkou klubu Minerva21, pretože rada „čeřím vodu“ a keď ma Renata Mrázová oslovila s ponukou stať sa mentorkou, pocítila som obrovskú radosť a neváhala ani minútu.“