Jméno a příjmení: Michaela Hrdličková

Moje motto: Život je jen jeden a je dobré ho prožít smysluplně. Aby nás mohli mít rádi druzí, musíme mít rádi sami sebe.

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha

www.balancevzivote.cz

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Už několik žen mi řeklo, že jsem jim pomohla změnit život k lepšímu. Jsem ráda, když někoho moje zkušenosti inspirují, neříkám teorii z knih

O mně:

Doba se změnila, vedení lidí se děje více formou leadershipu než managementu. Lídr by měl umět naslouchat názorům druhých, vnímatemoce, potlačit svoje ego, být autentický, umět uznat chybu. Dokázat se přizpůsobovat častým změnám, motivovat zaměstnance, hospodařit s časem a energií. V leadershipu mají ženy možnost uplatnit svoje přirozené silné stránky.Jsem ředitelkou české pobočky zahraniční korporace. Práci věnuji podstatnou část svého života, ale nejsem workholik. Jsem maminka dvou dospělých dětí vysokoškoláků, mám fajn muže, přátele, retrívra, chodím na kulturu, sportuji. Snažím se, aby měl můj život hlubší smysl. Aby po mně na světě něco zbylo a abych s tím vším byla na smrtelné posteli spokojná.

České školy se nás snaží vybavit odbornými znalostmi, ale moc nás nepřipravují na reálný život. Jak zvládnout časově a psychicky náročné zaměstnání, jak si u toho nezničit vztahy s ostatními a rodinu, že je třeba stále studovat a jít s dobou. Kde na to všechno najít čas. Očekávají se od nás výborné výsledky, práce v týmu, řešení složitých situací, výborná komunikace, prezentace, některé z nás vedení lidí. Že to bude mnoho let, kdy je třeba si uchovat zdraví, i to duševní, a  nezbláznil se ze všeho. Aby člověk byl stále schopen dobře pracovat, uměl dočerpávat energii, udělal si čas na sebe a nelitoval, že jen plnil povinnosti.

Na to všechno se mladí lidé nepřipravují, což dokonce potvrzuje studie provedená na jedné z českých univerzit. To byl i jeden z důvodů, proč vznikl můj projekt “Balance v žívotě”. Moje zkušenosti by možná mohly někoho inspirovat. Třeba ženy, které jsou se sebou nespokojené a mají pocit, že nic nezvládají, že nežijí tak, jak by chtěly. Možná zjistí, že je to tím, že se s někým srovnávají a nevidí svoje silné a jedinečné stránky, žijí podle někoho jiného