Jméno a příjmení: Martina Grygar Březinová

Moje motto: Buď změnou, kterou chceš ve světě vidět. (Gándhí)

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Sama jsem během své kariéry měla možnost potkat formální i neformální mentory, kteří mi pomohli. Věřím, že dobré věci a zkušenosti se mají předávat dál.

Martina Grygar Březinová

posledních 6 let vedla společnost Sodexo Benefity, největšího poskytovatele zaměstnaneckých benefitů. V současné době si užívá kariérní pauzu, kdy na rok odešla ze světa byznysu a spolupracuje s Montessori Institutem a je členkou Kolegia Minervy 21. Do Sodexo Martina nastoupila v roce 2006 jako finanční ředitelka a v roce 2010 se ujala vedení celého týmu. Martina byla také jednou z aktivních členek SWIFt (Sodexo Women’s International Forum for Talent). Fóra, které je poradenským orgánem globálního CEO Sodexo a posouvá téma diverzity v Sodexo kupředu. Martina je mentorkou Odyssey a Minervy 21. V roce 2014 se stala vítězkou prestižního ocenění „Top odpovědný leader”. Několikrát byla oceněna v anketě Top 25 žen českého byznysu a časopis Forbes ji několikrát zařadil mezi nejvlivnější ženy Česka.
Před nástupem do společnosti Sodexo působila Martina ve společnosti PricewaterhouseCoopers a Telefónica O2. Svůj volný čas věnuje čtyřletému synovi Viktorovi, ráda cestuje, má ráda kulturu a zajímá se o téma vzdělávání.