Jméno a příjmení: Martin Lupa

Moje motto: „Leaders do not create followers, they create more leaders“

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha nebo Liberec

www.lidrarna.cz

 

Proč jsem se rozhodl být mentorem:

Velmi rád předávám své zkušeností, inspiruji a rozvíjím druhé a velmi rád se rovněž učím od druhých. Hledám rovněž největší současné a budoucí lídry napříč českou společností a Minerva je jich plná.

O mně:

Jsem obyčejný kluk, který má neutuchající potřebu měnit svět k lepším.
Největší „výzvy“ jsou pro mne zastaralý školský / vzdělávací systém a nevyužitý potenciál lidí v korporacích. V prvém případě bych byl velmi rád, kdyby školy připravovaly děti pro život rozvojem jejich kompetencí (komunikační a prezentační dovednosti, týmová spolupráce, kritické myšlení, projektový management atd.), zatímco dnes je kladen důraz na memorování a děti se učí hlavně pro známky. V případě korporací pak věřím, že řadoví zaměstnanci vědí nejlépe, co je pro zákazníky a firmy nejlepší, a manažeři by jim měli hlavně vytvářet podmínky, aby mohli svoji práci vykonávat co nejlépe, a ne se snažit o všem rozhodovat sami.
V rámci neziskového projektu Lídrárna (www.lidrarna.cz) se snažím hledat největší lídry napříč českou společností, abychom společně inspirovali a rozvíjeli další generaci lídrů. Pořádáme hlavně setkání s inspirativními lídry pro širokou veřejnost.
Profesně jsem strávil většinu času v korporacích, Procter& Gamble, Avon Cosmetics, ČSOB, mBank a nyní Tesco, kde mám na starosti Nadační fond Tesco a Government Affairs (vztahy se zákonodárci, ministerstvy a dalšími institucemi). Mezitím jsem i úspěšně podnikal a věnoval se neziskovým aktivitám.
Snažím se hlavně propojovat vzájemně různé „světy“ – korporace, školy, neziskovky, politiky, státní instituce, studenty, podnikatele atd.