Jméno a příjmení: Marie Zemanová

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha nebo online

Oblast specializace: Podnikání, udržitelné podnikání, ESG, CSRD, SDGs, CSR, management, různorodé týmy, compliance a audit

Mentoruji v jazyce: ČJ

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Obecně proto, protože mám ráda lidi. V Minervě 21 proto, protože věřím, že v podnikání, státní správě a řadě dalších oblastí, potřebujeme více ženské energie. Daleko víc. A čím dřív, tím líp. Takže čeřím vodu 🙂

O mně:

Baví mne podporovat, vzdělávat a propojovat jednotlivce i společnosti, ale také různorodá témata. Poslední roky tak činím jako spoluzakladatelka butikové poradenské firmy v oblasti udržitelného podnikání COM.SE Consulting. Naším krédem, je „hlavně zdravý rozum“ a i proto se naše společnost jmenuje COM.SE, což je zkratka z anglického „COMmon SEnse“, tedy právě ten zdravý rozum. Naší hlavní činností je pomáhat firmám s transformací jejich byznysu na udržitelný model, což obnáší zejména formulaci strategie udržitelnosti, která vhodně podporuje byznys společnosti nebo přímo zakomponování principů udržitelnosti do stávající strategie. Ale nejen to, pomáháme firmám i s implementací takové strategie do každodenního života a všech aktivit. Klíčovou komponentou je proto také vzdělávání zaměstnanců, ale i klientů a dodavatelů a s tím související komunikace, koučink a mentoring. Nedílnou součástí každé transformace je samozřejmě monitoring a reporting. Pro firmy proto připravujeme i každoroční nefinančního reporting o jejich udržitelných aktivitách.

Kromě toho mám 25 let zkušeností v korporátním byznysu. Z toho 17 let jsem pracovala ve skupině ČSOB. Posledních pět let jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva ČSOB Penzijní společnosti spravující přes 50 miliard Kč klientských aktiv, a také 5 let jak Chief Compliance Officer celé skupiny. Během mého působení se mi podařilo změnit vnímání Compliance útvaru z takzvaného „business killer“ na respektovaného a uznávaného poradce. Během své profesionální kariéry jsem vedla různorodé a pestré týmy od 5 do 100 lidí.

Protože mě fascinuje rozmanitost kultur a zejména podvodní život, miluji cestování do vzdálených destinací a přístrojové potápění. Jedním z mých největších zážitků bylo potápění s několika tisíci žraloků hedvábných najednou.