Jméno a příjmení: Kateřina Bursíková Jacques Moje motto: Alespoň něco zkusit. Nejlepší školou nejsou jen vzestupy, ale především pády. Podstatné je, jestli se dokážeme zvednout a jít dál. Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha případně okolí Vlašimi a Benešova, kam jezdím na chalupu.  
Proč jsem se rozhodla být mentorkou: Spontánně jsem zjistila, že některá mnou bolestně nabytá poznání někomu jinému ušetřila zklamání nebo že moje cesta životem někoho inspirovala. Potěšilo mě to a tak svoji pomocnou ruku podávám dál.
O Kateřině: Kateřina vystudovala politologii a překladatelství/tlumočnictví na Univerzitě Karlově v Praze, studovala také v Berlíně a ve Štrasburku. Za diplomovou práci získala významné ocenění Univerzity Karlovy, Bolzanovu cenu. Více než patnáct let pracovala ve vedoucích pozicích, nejdéle na Úřadu vlády. Její specializací jsou ochrana lidských práv a společenská odpovědnost firem. Byla ředitelkou Sekce pro lidská práva Úřadu vlády a ředitelkou kabinetu vládního zmocněnce pro lidská práva. Absolvovala krátkodobý studijní pobyt na prestižní vysoké škole Ecole national v Paříži. Čtyři roky byla poslankyní Parlamentu ČR, členkou zahraničního výboru, předsedkyní výboru pro evropské záležitosti a předsedkyní poslaneckého klubu Strany zelených. Má bohaté zkušenosti s prací v mezinárodních organizacích, byla členkou Parlamentního shromáždění Rady Evropy a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Kateřina má ráda výzvy a změny, proto v Londýně vystudovala slavnou kuchařskou školu Le Cordon Bleu a ve stejném městě si také vyzkoušela kuchařskou praxi. Věnuje se vlastnímu podnikání a poradenství. V současné době je ředitelkou Embassy of Sustainable Thinking, coworkingového a vzdělávacího centra ve Sněmovní 7. Zajímá se o psychologii, koučing i mentoring, kterému se dlouhodobě věnuje. Je členkou alumny mentoringového programu Odyssey pro ženy českého byznysu a ráda pomáhá právě ženám. Je držitelkou Zlaté žáby, ocenění, které jí udělila organizace Žába na prameni za přínos rovnosti žen a mužů. Věnuje se občanskému aktivismu, dobrovolnictví a charitě. Je zakládající členkou spolku Češi Tibet podporují, který je součástí celosvětové sítě na podporu Tibetu, pokračuje v tradici přátelství mezi Václavem Havlem a dalajlamou. Má bohatou publikační činnost v tištěných médiích a sbornících, rozhovory a články s ní byly publikovány ve všech důležitých periodicích. Kateřina je podruhé vdaná a má tři děti – dvě dospělé dostudovaly divadelní akademii Univerzity Karlovy a žijí samostatně, spolu s manželem se stará o osmiletou dceru. Žila v Berlíne, ve Štrasburku a v Londýně. Ráda se vydává na daleké cesty. Nadšená kuchařka a maratonská běžkyně má ráda kulturu, zahradničení a nepřestává se zajímat o politiku a společenské otázky dneška. Hovoří česky, německy, anglicky a francouzsky.