Jméno a příjmení: Jana Tikalová

Oblast specializace: Diversity inclusion management, Employee retention, Company flexible culture, Parents returning from maternity/parental leave, Innovation and sustainability, Attractive and competitive employer, Professional development of employees, Corporate culture, HR design strategies, Sales & customer service.

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha

Mentoruji v jazyce: CJ, AJ

www.janatikalova.cz

https://www.linkedin.com/in/jana-tikalova-ma-36554b23/

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Program Minerva 21 považuji za úžasný projekt. Být jeho součástí je pro mě radost, protože pomáhám v rozvoji mentees, kteří na sobě skutečně chtějí pracovat.Koučuji, školím, ale také jsem byla na druhé straně jako klient, což vnímám jako velkou přidanou hodnotu. Neumím si představit lepší profesi, než práci s lidmi, posouvání jejich hranic a sledování, jak postupně realizují své cíle. Pracuji s technikami koučinku a mentoringu (a jednoznačně je odděluji) tak, jak klient potřebuje a vyhovuje mu. 

O mně:

Před 15ti lety jsem začala podnikat v oblasti profesního a osobního rozvoje formou tréninku, koučinku, mentoringu a konzultační činností na českém a mezinárodním trhu (Rada Evropy, EU, neziskové organizace, byznys). Před 17ti lety jsem založila neziskovou organizaci, které se dodnes věnuji. V průběhu 5ti let jsem pro dvě korporátní společnosti (LaGardere travel retail, ŠKODA Auto) pracovala jako manažerka tréninku, HR a mezinárodní trenérka. Mojí vášní je diverzita, kterou vnímám jako přidaná hodnota, nikoli jako bariéra. V době rodičovské jsem se do svého původního podnikání vrátila a zaměřila jsem se na programy udržitelnosti ve firmách, zejména na diverzitu a ženy – maminky na / po rodičovské. Firmám poskytuji know how a tvořím programy, které řeší retenci zaměstnanců, konkurenceschopnost a employer brand.