Jméno a příjmení: Jan Bubeník

Společnost: Bubenik Partners

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha

Jazyk: čeština, angličtina

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Založil a přes 10 let vede personálně-poradenskou společnost Bubenik Partners.
Má více než 15letou zkušenost v profesních službách s funkční specializací na finanční a profesní služby, moderní technologie a průmyslový sektor (McKinsey&Company, Korn/Ferry International). Během této doby pracoval na obsazení seniorních exekutivních pozic, a to jak lokálními, tak zahraničními vrcholovými manažery Je členem The Young Presidents Organization (YPO) a častým přednášejícím na téma týkající se náboru zaměstnanců, vedení lidí v regionu střední a východní Evropy.
Je zakládajícím členem a předsedou Corporate Council Nadace Fórum 2000 (nadace exprezidenta Václava Havla).
Studoval medicínu na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy, kde jej zastihla sametová revoluce. Patřil mezi organizátory studentské stávky a v prosinci 1989 zasedl v rámci procesu kooptací do Federálního shromáždění po sametové revoluci do Sněmovny lidu. Ve Federálním shromáždění setrval do konce funkčního období, tedy do svobodných voleb roku 1990.
V letech 1996-1999 pracoval ve společnosti McKinsey & Co. Veřejně se nadále angažoval. V roce 1999 byl hlavním organizátorem akce Deset let poté k 10. výročí sametové revoluce. Počátkem roku 2001 byl spolu s politikem Ivanem Pilipem zatčen při cestě na Kubu a několik týdnů vězněn tamním komunistickým režimem. Vystudoval ekonomii na University of Colorado. Od roku 2000 působil jako šéf pražské pobočky firmy Korn/Ferry.Jan Bubeník je ženatý, má čtyři děti, Matildu, Matouše, Ellu a Mikoláše. Manželka Monika je zubní lékařkou.