Jméno a příjmení: Ivan Vodička

Moje motto: „Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí sám nad sebou, je nejmocnější“. (Lao-c‘)Společnost:

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha a okolí

www.alpinepro.cz

Proč jsem se rozhodl být mentorem:

Celý profesní život jsem za svůj úspěch považoval to, že se věci staly. Je načase hledat uspokojení v tom, že pomohu ostatním, aby jich dosáhli oni.

O Ivanovi:

Po vystudování technické kybernetiky na ČVUT v Praze a MBA na ENPC v Paříži Ivan Vodička postupně prošel lokálními a mezinárodními vedoucími pozicemi v Pražských pivovarech (Bass Brewers), Royal Numico (v současnosti Danone), Generali PPF a Alpine Pro. Kromě Česka/Slovenska působil několik let ve Velké Británii, Holandsku, Finsku a Maďarsku. Po čtyřletém angažmá jako ředitel finančního plánování a IT v Pražských pivovarech strávil více než 10 let v Holandské skupině Royal Numico (v ČR Nutricia), zabývající se prodejem a výrobou dětské a klinické výživy. Kromě pozic finančního a generálního ředitele v Čechách, na Slovensku a později ve Finsku a Maďarsku byl krátkodobě odpovědný za globální restrukturalizaci MIS skupiny Numico a pracoval na několika akvizičních projektech. V letech 2007 – 2010 byl Ivan Vodička finančním a později generálním ředitelem Generali PPF v Čechách s odpovědností za řízení skupiny České pojišťovny a pojišťovny Generali ČR. Od roku 2011 působí jako generální ředitel a poradce majitelů české společnosti Alpine Pro, která vyrábí a prodává outdoorové a sportovní oblečení.
Ivan Vodička byl vždy především transformačním manažerem, kterého lákaly nové obory, těžko řešitelné úlohy, nové prostředí i obtížně zvladatelní kolegové. Kromě technických znalostí se rád podělí i o své zkušenosti s vedením silných osobností v kontextu restrukturalizace nebo s adaptací při vstupu do nového neznámého oboru.