Jméno a příjmení: Lucie Urválková

Moje motto: Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí.

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha / Bratislava

 

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Dobře si pamatuji své počátky, tápání i nejistoty. Teď už jsem dál, ale chci podpořit ambiciózní dámy na startu.

O Lucii:

Lucie vystudovala finance, management a marketing na Slezské univerzitě v Karviné. Deset let pracovala pro poradenské společnosti v rámci Big4. Začínala jako asistentka a postupně stoupala až na pozici manažerky finančního poradenství pro střední a východní Evropu, kde pomáhala českým i zahraničním korporátním klientům.

Od roku 2007 spojila svůj profesní život s UNIQA pojišťovnou, kde aktuálně zastává pozici místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelky (CFO). Stejnou pozici vykonává i ve slovenské UNIQA poisťovni. Pracuje se týmem okolo 150 lidí a spravuje finanční prostředky v objemu přes 20 miliard korun.

V roce 2014 byla zařazena mezi deset nejvýznamnějších žen ve finanční sféře v ČR (TOP ženy byznysu), a svůj úspěch si zopakovala i v žebříčku 25 TOP žen českého byznysu v roce 2018. Angažuje se v Klubu manažerek a Klubu finančních ředitelů.


Lucie dosáhla karierního úspěchu díky své houževnatosti a cílevědomosti. Současně si uvědomuje, že je důležité, aby se ženy navzájem podporovaly a pomáhaly si. Jen tak jich bude v nejvyšších patrech českého byznysu postupně více. Proto mentoringovým cyklem prošla u Lucie už řada mladých ctižádostivých žen, které i díky těmto konzultacím zvýšily své sebevědomí a udělaly kariérní posun.

Lucie má pětiletého syna, kterému s partnerem věnují většinu volného času. K jejím koníčkům patří také cestování, lyžování, golf a nově i tvůrčí psaní.