Diskusní fórum “České ženy a jejich muži 21. století” | spíkři | panelisté:

Monika Mudranincová | Marianne

Je šéfredaktorkou časopisu Marianne. Vystudovala filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a svoji kariéru zahájila v The Wall Street Journal Europe. Dále pracovala v The Prague Tribune nebo jako vedoucí přílohy Lidových novin Relax. Stála u zrodu přílohy MF Dnes City a lifestylového magazínu City Life, který vedla do července 2016. Marianne řídí v pozici šéfredaktorky již sedmým rokem. Marianne charakterizuje jako časopis pro sebevědomou a stylovou ženu, která ví, co chce a jak toho dosáhnout.

Rostya Gordon-Smith | zakladatelka MINERVA21

Působila přes čtyřicet let v oblasti řízení a rozvoje organizací, lidí a týmů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. V roce 2001 byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR manažerů, v roce 2006 byla zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. Je spoluautorkou motivační knihy Úspěšně s kůží na trh (Insignis, 2010), publikovala články v časopisech Computer World, HK East European Review, Beautiful British Columbia, Personal, HR Forum a Moje Psychologie. Rostya je častá mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích. Její nejnovější projekt MINERVA 21 oslovuje české ženy s heslem „Čeříme vodu“.

Eva Čejková | founder a CEO Testuj.to | zakladatelka

komunity Ženy s.r.o.

Vystudovala FSV UK obor Mediální studia a 10 let podnikala v oblasti PR a marketingu. V roce 2012 v průběhu své mateřské založila komunitu ŽENY s.r.o. Dlouhodobě se věnuje otázce podpory podnikání žen a spolupráce, synergií a sdílení mezi ženami. Eva se zajímá o trendy v oblasti nákupního chování, budování komunit, práce s microinfluencery a je zakladatelkou start-upu Testuj.to. V září 2020, po necelých dvou letech existence projektu, vyjednala Eva pro Testuj.to strategického investora, společnost Heureka Group. Eva se tak stala CEO projektu Testuj.to a uzavřela s Heureka Group jejich první investici do start-upu. 

Zdeňka Studená | Flexjobs

12 let korporátní kariéry, především ve strategickém HR. Žila jsem ve 4 zemích, pracovala zhruba ve dvaceti zemích. Od 27 let jsem byla na pozici HR ředitelky- v různých zemích a organizačních jednotkách. Poznala jsem pracovní i národní kultury a jejich odlišnosti. Nyní si plním sen a testuji své vize a schopnosti ve své vlastní firmě. Čím víc jsem zažila, tím jsme pokornější…ale pořád věřím, že všechno je možné. Chci změnit HR v českých firmách k lepšímu- aby už nebylo o zdrojích, ale o lidech, jejich potenciálu a výsledcích.

Aleš Podrazil | Top Vision

Je ředitel společnosti Top Vision, která už přes 20 let vzdělává manažerky a manažery. V diverzitě na pracovišti spatřuje přínosný prvek a důležitý zdroj vzájemné inspirace.

Michaela Chaloupková | ČEZ 

Vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh. Již od roku 2003 pracuje pro společnost ČEZ, a.s., kam nastoupila do pozice obchodního referenta v nákupu. Postupně se vypracovala až na pozici ředitelky divize správa, která zahrnuje nákup, personalistiku, správu majetku a vozidel pro pro celou Skupinu ČEZ. Do její odpovědnosti patří zejména nákup veškerých služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí a pro celkové fungování společností Skupiny ČEZ včetně zadávání veřejných zakázek v hodnotě několik desítek miliard korun ročně. Zároveň do její odpovědnosti patří řízení personalistiky Skupiny ČEZ, kdy jedním z jejích klíčových témat je podpora diverzity a inkluze ve společnosti. V říjnu 2011 se stala jedinou ženou v představenstvu ČEZ, a. s. Michaela si osobně zkusila nejen výkonný, ale i každý řídící stupeň ve firemní hierarchii, má bohaté zkušenosti s fungováním velké korporace. V tuto chvílí má pod sebou tým skoro 1000 lidí. V roce 2012 se poprvé objevila v žebříčku 25 žen českého byznysu, ve kterém od té doby pravidelně obsazuje přední příčky. Taktéž se pravidelně objevuje v žebříčku 50 nejvlivnějších žen v České republice vyhlašovaném časopisem Forbes. Aktuálně se taktéž věnuje mentoringu a koučingu v programu  Odyssey podporující ženské manažerské talenty, mentoringovém programu Britské obchodní komory Equilibrium a zejména pak ve firemním prostředí, kde podporuje rozvoj a růst řady žen a i mužů. Je vdaná, má 2 syny (12 a 8 let) a tříletou dceru. Miluje sport, v zimě běžky, lyže, snowboard, ráda jezdí na kole a po celý rok pak běhá a cvičí jógu. Ráda také vaří pro rodinu a k jejím vášním také patří četba a cestování.

Renata Mrázová | FNZ 

Absolvovala VŠE v Praze, specializace Finance a podnikání.
Svou profesní kariéru začala ve finanční divizi švédské farmaceutické firmy Astra (dnes
Astra Zeneca), později jako finanční ředitelka Astry koordinovala fúzi s britskou firmou
Zeneca. Od roku 2000 pracovala v nadnárodní skupině ING (dnes NN) jako finanční ředitelka
pro ČR a Slovensko. Na konci roku 2005 přijala nabídku izraelských investorů stát se CEO a předsedkyní představenstva pojišťovny Direct.
Po roce 2007 se věnovala rodině a rodinné firmě, která je dnes jedním z největších
hráčů v obchodu s látkami na českém a slovenském trhu, a současně konzultovala
různé projekty v oblasti financí a pojišťovnictví.
Od září 2009 se vrátila do skupiny ING, nejprve jako CEO pro ČR a Slovensko, od roku
2015 pak přesídlila do Nizozemska na pozici globální ředitelky lidských zdrojů se
zodpovědnostíza 18 trhů skupiny ING.
V roce 2019 se vrátila do ČR a stala se globální ředitelkou lidských zdrojů
v mezinárodní skupině Home Credit, kde měla na starosti přes 50 000 zaměstnanců.
Od ledna roku 2023 pracuje jako Group Chief People Officer ve společnosti FNZ
Group, Ltd.
Patří mezi Top 25 nejvlivnějších žen v českém byznysu (podle žebříčku časopisu
Forbes).
Dle Klubu Zaměstnavatelů se umístila na druhém místě v anketě Osobnost roku 2022
v oblasti HR.
Je vdaná a má dvě dcery (19,15)

Lenka Helena Koenigsmark | Mattel

Víc jak deset let pracovala jako marketingová ředitelka společnosti MATTEL pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a také pro LEGO Česká republika.

Mimo marketing a PR se léta věnuje oblastem jako je diverzita a inkluze a také CSR jak v rámci firem, tak také co to znaměná pro jednotlivce. 

Jako matka těžce postiženého dítěte ví z první ruky, co tato témata znamenají a snaží se je zviditelňovat ve veřejném prostoru. A to nejen jako influencer na sociálních sítích (kde například na Instagramu sleduje její blog téměř 12 tisíc lidí, tak také na LinkedINu a Facebooku.

Loni kandidovala do Senátu na Praze 6 s tématem podpory handikepovaných, seniorů a také žen v politice. S nulovou podporu stran získala více jak 10%, dalo by se říct přímo z ulice.

Mimoto často prezentuje na konferencích, loni na TEDxUNYP, VOGUE live konferenci nebo letos v rámci akcí Czechitas, Sustainability Summit či Deloitte.

Před třemi měsíci založila spolek CZEWIS, který se zasazuje o zvýšení počtu žen ve vedoucích funkcích ve sportu, a také je zakladatelkou Dobrodějny, což je místo, kde nabízí víc jak rok humanitární pomoc uprchlíkům, funguje třikrát týdně a obslouží cca 500 lidí za týden.

 

Katarina Emma Schapiro

Je mezinárodně uznávaná terapeutka a koučka, spolupracuje se Smiling Crocodile Charity. Katarina je řídící partnerkou a ředitelkou společnosti Continuum Partners a The Courage Journey. Od roku 2001 působí jako konzultantka pro změny a transformace a jako kouč, mentor a sparring-partner vrcholových manažerů a lídrů. Je členkou několika globálních týmů v oblasti transformací,změn a koučování. Do své práce přináší bohaté zkušenosti z vlastní lídrovské a manažerské praxe. Katarina je bývalou generální ředitelkou agentury BGMC, marketingovou a obchodní ředitelkou luxusních kosmetických značek (Christian Dior, Y.Saint Laurent, Shiseido apod.) Pracovala také v konzultantských společnostech Egon International, Andersen Consulting, založila a vedla vlastní firmy, a také se účastnila mezinárodních projektů například pro CISV a UNICEF. Patří průkopníkům koučování v ČR a střední Evropě, má řadu mezinárodních certifikací v oblasti koučování,profesionálního a osobnostního rozvoje. Spolupracovala se stovkami lídrů více než 30 národností.

V posledních letech rozvíjí také lídrovské transformační programy v Himalájích (Nepál), jejichž součástí je sociální, vzdělávací a nadační práce pro několik škol a místní komunity ve vzdálených oblastech Nepálu.

 

Ondrej Krátký | Liftago

Ondřej nejdřív nevěděl, co má studovat a jaká práce ho bude bavit, proto se jako čerstvý absolvent VŠE v Praze v prvních marketingových a obchodní rolích pro velké mezinárodní firmy ještě hledal. Nakonec našel svoje štěstí a naplnění ve start-upu Liftago, pro jehož vizi se nadchl, a který pomáhal zakládat. V Liftagu absolvoval několik rolí a od roku 2017 jej vede. Liftago směřuje ke spolehlivé a bezpečné službě pro zákazníky taxi a kurýrních služeb. Firma pod jeho vedením výrazně inovuje na poli udržitelné městské mobility s cílem naučit města část své přepravní kapacity mezi firmami sdílet a zredukovat tak počet přepravních prostředků na minimum. Kromě podnikání a rozvoji svého týmu se Ondřej věnuje vzdělávní a v rámci vzdělávacího programu MŮŽEŠ PODNIKAT chodí inspiracovat studenty středních škol v Česku. 

Rudolf Merkner

Rudolf Merkner je český producent, scenárista a režisér. V širokém povědomí je znám díky seriálu Vyprávěj. Podílel se jako scenárista na celovečerních filmech Rafťáci, Rok podvraťáků, Bobule, Láska za milión, Vánoční příběh a jako dramaturg na televizních seriálech: Redakce, Místo v životě, Život je ples a další. 

 

Dagmar Herrmannová | Smiling Crocodile Charity

Je speciální pedagožka s 20ti letou praxí a mezinárodně uznávaná terapeutická expertka se specializací na sluchová a těžká kombinovaná postižení. Vede a podporuje mezinárodní projekty. Své zkušenosti s pomocí dětem získávala v zahraničí, pracovala na Balkáně, v Anglii, v USA a v rozvojových zemích v Asii a Africe či více než 50x byla pomáhat dětem v Indii. Buduje strategii vzdělávání expertů v rozvojových zemích formou “training of trainers“ modelu, vyškolila tak již téměř 7000 odborníků.

Je externí poradkyní WHO, spolupracuje s ICPCN, kde absolvovala několik specializovaných kurzů, přednáší na mezinárodních konferencích.
Na základě osobních zkušeností ze zahraničí založila před 11ti lety charitativní organizaci Smiling Crocodile, která vzdělává a podporuje děti s těžkým kombinovaným postižením a jejich rodiny. Mluví šesti světovými jazyky včetně znakového jazyka.

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc.

Je docentkou klinické psychologie a zakladatelkou oddělení somatopsychiky VFN v Praze.Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny především u chronicky a těžce nemocných pacientů. Je ředitelkou Institutu partnerských vztahů a prorektorkou Vysoké školy aplikované psychologie.Publikovala stovky odborných i populárních článků a je autorkou řady knih věnovaných onkologickým i chronickým onemocněním, bolesti a rodinným vztahům. 

Petra Hynková

Vystudovala jsem VŠE v Praze a od roku 2004 pracuji pro UniCredit Bank Czech and Slovak Republic. V bance to je cesta získávání zkušeností skrz různé divize, od Risk Managementu, přes Projektové řízení a Rozvoj retailové sítě až po životní misi v People & Culture.

„Connecting the dots“ je má vlastnost i zkušenost z projektového řízení. Jako projektový manažer jsem byla zodpovědná za zdvojnásobení počtu retailových poboček a za představení nového inovativní konceptu franšízových obchodních míst.

„Building future“ – Z projektů pak do Retailové obchodní divize a zodpovědnost za Network Development. Dynamické prostředí, které učí flexibilitě a neustálé změně a za odměnu pak vidíte výsledky síly transformace a růstu.

„Passion for People“ – Z rotace do HR, míněné jako další zajímavý projekt v řadě, se stalo mé dlouhodobé poslání, byť v různých rolích, ale stále v barvách business partneringu, kde Vám nikdy neuniká realita a opravdové potřeby lidí, neb jste s nimi na jedné lodi.

Vnitřní balanc mi drží láska k přírodě, květinách i těm raritním, cenným kamenům a pocit, že nad vším je vyšší řád, který dává všemu konání smysl.