Rozhovor

A tak chceme tento potenciál, tuto inspiraci, předávat ještě dál…

ROSTYA GORDON-SMITH: Jano, proč jsi se rozhodla být editorkou M21 NEWS?

JANA MYŠKOVÁ LAVRENČÍKOVÁ: Editorkou jsem se rozhodla být, protože za tu dobu, co jsem v týmu Minerva21 jsem si uvědomila, jak úžasnou práci Minerva21 odvádí. A tak chceme tento potenciál, tuto inspiraci, předávat ještě dál. V této digitální době, je třeba tyto nástroje vhodně využít, aby něco pozitivního přinesly. 

Já si ještě pamatuji tištění newsletter Minerva21, kde jsem dokonce měla publikovanou báseň o mentoringovém programu…, no opravdu :-D. Jen tato doba je velmi zrychlená, zároveň je udržitelnost důležitou součástí společnosti, takže tištěným periodikám moc nefadní. Takže online newsletter byl v tuto chvíli jasná volba. 

Dává mi to smysl, baví mě psát a jako životní motto jsem si s dovolením  půjčila (napořád, jak říkají moje dcery) od naší skvělé mentorky Katariny Schapiro  – I aspire, to inspire, before I expire. Tak věřím, že i takový bude náš M21 NEWS.

ROSTYA GORDON-SMITH: Řekni nám tři věci , které jsou v tvém životě pro tebe důležité.

JANA MYŠKOVÁ LAVRENČÍKOVÁ: Zdraví – to je něco, bez čeho být nemůžeme. Když nefunguje organismus, nefungujeme my. Jsou to propojené nádoby. A zároveň nemůžeme být ani nápomocny okolí. 

Rodina/domov – moje rodina je pro mě největší základ. Dlouho jsem nechápala, když moje mamka říkala, že moje sestra a já jsme to nejlepší, co v životě dokázala. Mně to přišlo málo… A teď, když jsem sama mámou, tak beru děti jako svůj největší životní projekt. A k tomu xx vedlejších :-D.

Vztahy – jsem společenský člověk, který má rád i samotu. Nicméně vztahy jsou pro můj život důležité, ať už osobní – tedy rodina, přátelé, tak pracovní. Beru lidi kolem sebe jako inspiraci. Nechci se s nimi porovnávat, ale inspirovat se od nich. Pamatuji se na jedno z prvních setkání s Tebou, Rostyo: ”Dámy, neporovnávejte se! Vždycky bude někdo hezčí, vyšší, menší, chytřejší, štíhlejší, schopnější než Vy…. ale Vy se porovnávejte jen samy se sebou!” A moje mentorka k tomu dodala: “Inspiruj se od nich. Co se Ti na těch lidech líbí, co obdivuješ, zařaď do svého života a obohať ho tak!”

A čím dál si uvědomuji, že právě tyto tři výše zmíněné pilíře, beru občas jako samozřejmost. A díky své letošní mentorce Markétě Franke, jsem začala být mnohem víc vděčná.

ROSTYA GORDON-SMITH: Co tě nejvíce zajímá v M21?

JANA MYŠKOVÁ LAVRENČÍKOVÁ: Je toho spousta. Každé období něco. Mentoring byl to první,  co jsem z Minerva poznala. Nabalovaly se vztahy – s mentorkou, ostatními mentee. Je skvělé vidět tolik úspěšných žen a mužů pohromadě, jak si pomáhají, jak se inspirují, podporují. Teď to vnímám i z pohledu členky týmu Minerva21. Učím se za pochodu a velmi rychlého tempa 😀 od těch zkušenějších. To bych se při své profesi ekoložky nikdy nenaučila. A navíc díky těmto zkušenostem jsem se nebála se v práci prosadit víc a z role ekoložky se posunout na ambasadorku enviro projektů. 

ROSTYA GORDON-SMITH: Jaký vzkaz máš pro naše čtenářky/čtenáře?

JANA MYŠKOVÁ LAVRENČÍKOVÁ: Ať už máte chuť zkusit něco nového nebo se posunout na své cestě, poznat nové lidi různých profesí i ročníků narození, ať už hledáte profi partnera na své cestě seberozvoje nebo nic nehledáte, a jen tak se chcete inspirovat, nadýchat jiné energie, pro všechny je tu M21. Přijďte se o tom přesvědčit. 

Jana Lavrenčíková Myšková

copywriterka MINERVA 21 | editorka MINERVA21 NEWS

Rostya Gordon-Smith

zakladatelka MINERVA 21 | ambasadorka mentoringového programu a setkání CoffeeBreak MINERVA21 v Praze