Jsem žena, která stojí za setkání. Posunuji lidi dál. Propojuji je s nápady i jinými lidmi. Inspiruji, provokuji otázkami, zvyšuji pracovní a osobní efektivitu klientů a vedu je k dlouhodobě udržitelnému pracovnímu výkonu a zdravému životu – mentoringem či koučinkem, přednáškami a workshopy, psaním článků, výukou na vysoké škole. Vášnivě ráda zasvěcuji do tajů čísel a ekonomických základů podnikání ty, pro které jsou předpisy a čísla zatím něčím tajemným a cizím. Opírám se o 21 let v oblasti daňového poradenství a auditu v Proxy a v PwC. Před 5 lety jsem však vyměnila sféru přesných čísel, zákonů a procesů za sféru tvořivé pomoci a rozvoje lidí. Teď vlastním a řídím firmu LMentio a internetový portál mentorka.cz – vaše virtuální mentorka. Působím rovněž léta v neziskovém sektoru ve správních a dozorčích radách, věnuji se dobrovolnictví.

1. Jméno: Lenka Mrázová
2. Ctnost, které si u sebe nejvíc vážíte: nadhled
3. Vlastnost, které si ceníte u muže: velkorysost
4. Vlastnost, které si ceníte u ženy: pracovitost
5. Čeho si nejvíce vážíte u přátel: otevřenosti, laskavosti, že mne přijímají takovou, jaká jsem,
6. Vaše nejhorší vlastnost: lenost u fyzické práce a sportu
7. Vaše představa štěstí: Vidím, jako jsem viděla tak před 3 lety a nemám žádná omezení. Mám jen nádherně lehký pocit v celém těle a na duši.
8. Vaše představa utrpení: krutá bolest v těle a hlavně v hlavě, něco vám rve vnitřnosti, v hlavě klepe tisíce datlů, vy jste sama, neschopná a nemohoucí se pohnout a něco s tím udělat.
9. Pokud ne vámi, kým byste byli: svou babičkou za mlada, zajímal by mne její život tehdy
10. Kde byste chtěli žít: všude, kde je trvale sluníčko, modré nebe, vysoký atmosférický tlak a prší jen v noci.
11. Váš oblíbený fiktivní hrdina/ka: Hercule Poirot
12. Váš oblíbený skutečný hrdina/ka: Patrik Procházka
13. Historická osobnost, kterou nemáte rád/a: J.V.Stalin, či na divadle Richard III – jak snadno se zločinec můžedostat k moci
14. Nejvíc nesnáším…: lhaní a předstírání
15. Na co právě myslíte: na svou budoucí knihu a její tiráž
16. Pro jakou chybu máte největší pochopení: pro rozmařilou zmlsanost

Kristýna Stoklásková – mentee

Milá Kristýno, mohla by ses nám krátce představit?

Jmenuji se Kristýna Stoklásková. Jsem srdcař, ne vážně, nejraději bych pomohla všem ženám z mého Šéfova světa najít práci snů, a ono to nejde. Zároveň jsem plná energie, někdy to může někoho až děsit. Učím se jí usměrňovat. Jsem dvojitý Vepř. Co to znamená? Vepři všeobecně mají sebe až na druhém místě a rádi by se pro ostatní rozdali, já to mám zdablované. Dříve mi to vadilo, teď se snažím z této mojí silné stránky vytěžit maximum.

Proč jsi se přihlásila do mentoringového programu Minerva21? Jakou motivaci jsi měla?

Moje motivace přihlásit se do mentoringového programu byla ta, že jsem zrovna začínala podnikat a věděla jsem, že mít někoho, kdo mě udrží v nadhledu, (protože já se ráda zabývám maličkostmi a nějaké extra plánování není můj šálek kávy), bude výhra v loterii. Pracovala jsem 2 roky ve firmě, jejíž obor byl koučink a leadership, takže jsem věděla, co kouč umí (sama jím už 3 roky jsem). A výhra v loterii to byla a je, protože moje mentorka Lenka Mrázová je mentorkou z povolání a to je to, proč k ní velmi vzhlížím.

Jak se ti zatím mentoringový program líbí a mohla by si s námi nasdílet, zda jsi již zažila diky mentoringu nejaky Aha moment?

Mentoringový program se mi líbí velmi, stále ho někde doporučuji začínajícím podnikatelkám. Aha moment? Z každého sezení odcházím s milion “uvědoměním si”, ale nejvíc mi pomohlo dvou měsíční “psaní si” svého výkazu práce, kdy jsem zjistila, kolik času trávím nad některými činnostmi, na kterých podnikání nestojí. Celkově díky Lence vedu v patrnosti přehled o mých činnostech a “kolik mě stojí času a peněz získat klienta”, i když v tuto chvíli (na rozjezdu) to neřeším tolik a moje práce jen sem tam více tvrdá než chytrá. Lenka mi dává nadhled a respektuji ji velmi pracovně a poznávám ji postupně víc a víc. A navíc po absolvování jejího kurzu si jsem jistá, že musím zapracovat na odpočinku a čištění mé hlavy. A také se více chválit.

Prozradíš nám svůj sen?

Můj sen je vytvořit asociaci Asistentka – Šéfův svět – Kristýna

Máš nějaký vzor, ke kterému vzhlížíš?

Ne. Mám ráda například Ellen Degeneres, líbí se mi, jak svou dobročinnost a show dělá, ale není to vzor.

Jak čeříš vodu?

Založila jsem projekt Šéfův svět, abych čeřila vodu v oboru asistentek/asistentů. Abych zvýšila prestiž této pozici a vybudovala komunitu, která si bude vzájemně užitečná. Zažila jsem pracovní posun z osobní asistentky na Operations managerku, kde jsem měla příležitost si asistentku vychovat. Jsem na ní dodnes pyšná a chci tento přístup, své nejlepší postupy a nastavení komunikace, která vede k výsledkům, předávat dál. Mám licenci agentury práce, to znamená, že jsem headhunter/recruiter asistentek/asistentů, což ze mě činí odborníka na trhu v tomto oboru.Současně s nábory dělám kurzy pro asistent(k)y Nenahraditelná asistentka – návod na to,jak a čím začít den a jak být proaktivní a produktivní. A kurzy pro šéf(k)y Perfektní šéf – návod na to, jak nastavit správně očekávání a systém s asistentkou.