Mentorka Jitka Štádlerová
„Každý den lze poznat něco nového a prožít něco zajímavého!“
Již téměř 20 let pomáhám lidem i týmům v dosahování jejich cílů i snů.
Věnuji se rozvoji dovedností, které jsou potřebné pro harmonický osobní i pracovní život, pomáhají posouvat se vpřed a žít tak, abychom byli šťastní a spokojení.
Pracovně se se mnou nejčastěji potkáte na seminářích zaměřených na komunikační dovednosti, mozkový jogging, timemanagement nebo jak na zvládání stresu či koncentraci, kde spojuji nejnovější poznatky neurověd se zdravým selským rozumem.
Snažím se vybočovat ze stereotypů a myslet mimo zajeté koleje. Kreativní techniky nejen školím, ale také využívám při svých projektech diářů a deníků, ve kterých kromě místa pro zápisky najdete i chytré otázky a inspiraci.
Podporuji a pomáhám v hledání vlastních cest při koučování. Sdílení a inspiraci využívám v mentoringu.
Věřím v potenciál druhých i v sebe a v to, že můžeme dosahovat mnohem více, než si dokážeme představit. Se svou rodinou žiji aktivní život – potkat mě můžete třeba na výletech, na horách, u moře i v divadle . Svým dvěma dcerám bych ráda předala pozitivní přístup a touhu objevovat a poznávat.
www.jitkastadlerova.cz

Mentee Kristýna Vavrousová
1. Milá Kristýno, mohla by ses nám krátce představit?
Dobrý den, milé Minervanky. Mé jméno je Kristýna Vavrousová, jsem čerstvá třicátnice, manželka skvělého muže a maminka malé Stellinky. Právě péče o mou dceru je mým současným zaměstnáním. Vystudovala jsem střední školu farmaceutickou a následně jsem deset let pracovala v lékárně. Jelikož jsem v této práci ale plné naplnění nenašla, vystudovala jsem pedagogickou fakultu a k práci v lékárně jsem pomalu přidávala práci trenéra – školitele v naší firmě. Pak však přišla nemoc a později těhotenství, takže jsem se rozhodla zatáhnout ruční brzdu a na mateřské dovolené zcela vydechnout.

2. Proč ses přihlásila do mentoringového programu Minervy 21? Jakou motivaci jsi měla?
Hlavní pohnutkou byla změna zaměstnání, respektive jsem v mentoringu viděla šanci konzultovat mé plány s někým “zvenku”. A že přišla možnost mentoringu zrovna v období mateřské, kdy mám čas se mu věnovat, beru jako vesmírné znamení, že to bylo správné rozhodnutí.

3. Jak se ti zatím mentoringový program líbí a mohla by si s námi nasdílet, zda jsi již zažila díky mentoringu nějaký Aha moment?
Nejsilnějším zážitkem pro mě bylo první setkání mentoringové skupiny. Vše bylo skvěle připravené, hosté úžasní a já přes to všechno seděla a brečela. Ještě týž den jsem to probrala se svou mentorkou, koučkou Jitkou Štádlerovou a ta mi pomohla pochopit, co se stalo. Náhle se mi rozsvítilo a pochopila jsem, že všechno je vlastně jinak, než jsem si myslela. A prvotní cíle, se kterými jsem do programu vstupovala, vzaly rychle za své 🙂

4. Prozradíš nám svůj sen?
Mým snem a každodenním cílem je prožít šťastný život, naučit se PŘIJÍMAT vše, co mi do života chodí. Aby nebylo mé osobní štěstí ovlivňováno okolím. Je to mistrovství, kterému se učím každý den.

5. Máš nějaký vzor, ke kterému vzhlížíš?
O svém životě jsem poprvé začala přemýšlet jinak po zhlédnutí divadelního představení Čtyři dohody. Úplně mě to dostalo. Od té doby sleduji myšlenky Jaroslava Duška a je to právě on, koho bych mohla nazvat svým vzorem.

6. Jak čeříš vodu?
V současnosti čeřím vodu zejména ve své hlavě. Snažím se měnit zažité stereotypy, které v sobě mám a přijmout naplno myšlenku, že jen já sama jsem zodpovědná za to, jak probíhá můj život. Postupem času, až se budu v této oblasti cítit dost silná, ráda bych i ostatním pomohla na cestě ke šťastnějšímu a zejména vědomějšímu životu a tím rozčeřila hladinu na maximum.