Jméno a příjmení: Jiří Bárta

Moje motto: Dělej to co tě baví a naplňuje.

Město, ve kterém bude mentoring probíhat: Praha

www.nadacevia.cz

Proč jsem se rozhodla být mentorkou:

Protože mě přizvala Dita Stejskalová a protože jsem sám měl v životě štěstí na dobré mentory.

O mně:

Vystudoval jsem systémové inřenýrství na Stavební fakultě ČVUT a dva roky pracoval jako konzultant v poradenské firmě CS- Project. Bylo mi 26 a na poradce jsem se cítil být trochu mladý a „nedouk“ a proto jsem si na dva roky odskočil do USA, kde jsem na Carnegie Mellon University v Pittsburghu vystudoval Master of Public Management na H. John Heinz III School of Public Policy and Management.

To už mě víc než klasický byznys zajímaly nadace a neziskovky. A tak když jsem se vrátil ze studií domů jsem dva roky pracoval jako konzultant právě pro ně. A byla to konzultační spolupráce s pražskou pobočkou americké nadace The Foundation for a Civil Society, která přerostla v mojí nejdelší pracovní zastávku – už 19 let pracuji v Nadaci Via, která v Česku „otvírá cesty k umění žít spolu a umění darovat“ a co víc, pořád mě to baví a naplňuje.

A nejspíš jsem člověk vytrvalý a tak už 32 let hraju softball a také vím, že není lepší odreagování od pracovních radostí a starostí než jít si zaběhat do Stromovky, strávit víkend s mojí ženou v horách nebo v dešti na kole či se vydat sám na týdenní pouť.

Můj vůz se jmenuje Author Classic, barva zelená, dost oprýskaná a kolegové z neziskovky Auto*Mat by ze mě měli radost, neb na něm denně jezdím do práce.