Petra Fundová vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) v Praze. Její absolventský autorský film získal výroční cenu školy a její další animované filmy, které režírovala, byly několikrát oceněny na zahraničních festivalech i doma na filmovém festivalu pro děti ve Zlíně. Vedle filmové a televizní tvorby se věnovala i práci pro reklamní agentury a tvorbě korporátního designu. Zkušenosti z oblasti užitého umění využila později i jako kreativní ředitelka v práci pro média.
Pro vydavatelství Burda Praha, které je součástí německého holdingu Burda International, začala Petra Fundová na konci 90. let pracovat jako šéfredaktorka a artdirektorka. V té době byla Burda Praha malé vydavatelství se šesti tituly. Petra Fundová postupně ve vydavatelství pomáhala uvést na trh další tituly již
na pozici ředitelky redakcí, tzv. publisherky. Poté co byla před více než deseti lety jmenována generální ředitelkou, podílí se Petra Fundová významně na přerodu vydavatelství v úspěšný a silný mediální dům. Díky významným fúzím s vydavatelstvími Vogel Publishing a Hachette Fillipacchi 2000 se portfolio značek časopisů rozšířilo na současných 39. Jsou mezi nimi licenční mezinárodní brandy i silné lokální tituly. Současné portfolio tak tvoří značky ELLE, Marianne, Apetit, Marie Claire, Burda Style, Chip, Katka, Svět ženy a mnoho dalších. V současnosti tak Burda Praha prodá více než 10 milionů kusů časopisů ročně, vydává desítky tisíc kniha speciálů a připravuje i zákaznické časopisy na míru klientů. Měsíčně Burda Praha zasáhne svými tituly třetinu populace.
Kvůli krizi, která v v roce 2008 postihla výrazně také média, musela Petra Fundová v praxi uplatnit management náročných změn. Povedlo se jí tak uspěšně transformovat tradiční vydavatelství do moderní podoby, kde Burda Praha vedle rozšiřování printových aktivit rozvíjí i digitální a další platformy pro šíření především prémiového a lifestylového obsahu. K tomu patří také neustálé inovace firemních produktů, tvorba videoobsahu, vývoj mobilních aplikací a e-commerce projekty. Mediální dům Burda má v současnosti 12 webových stran navázaných na prémiové značky portfolia titulů, má přes půl milionu fanoušků na sociálních médiich, přes 100 000 předplatitelů, kteří si mohou objednat jak klasické, tak elektronické předplatné. Zároveň Burda Praha produkuje úspěšné komerční speciální projekty, eventy a konference, jako jsou například populární nákupní Dny Marianne nebo Apetit Piknik.
Vydavatelství Burda Praha pod vedením Petry Fundové využívá svého nemalého vlivu také k podpoře a edukaci žen všech sociálních skupin. Proto například časopis Marie Claire pořádá pravidelně konferenci Woman@work, kam zve významné ženy z různých oborů, které mohou mentorovat, koučovat a inspirovat ostatní. „Výměna zkušeností a vytváření silných komunikačních sítí mezi ženami, které by se bez propojení díky našim aktivitám třeba vůbec nepotkaly, může významně pomoci úspěšně vyřešit mnohé současné celospolečenské výzvy“, říká CEO Burdy Praha Petra Fundová.
Vedle práce stihla Petra Fundová s manželem architektem vychovat syna a dceru, kteří úspěšně vystudovali a již žijí svoje životy samostatně. „Nejvíce mě stále baví se dále vzdělávat. Vždy když mohu, zúčastňuji se firemních workshopů, školení a konferencí, které ale často absolvuji, až poté, co jsem danou problematiku musela vyřešit v praxi. Ověřím si tak ale aspoň zpětně, co jsem udělala dobře či špatně a kde jsou moje silné a slabé stránky. A zjistila jsem, že opravdu důležité je naslouchat své vlastní intuici. Kdykoliv dáváme přednost jen rozumovým důvodům, překryjeme tak základní instinkty, které nám pomáhají zvládat situace a úspěšně přežít.“ dodává radu do života CEO Burda Praha Petra Fundová.

1. Jméno: Petra Fundová
2. Ctnost, které si u sebe nejvíc vážíte: loyalita
3. Vlastnost, které si ceníte u muže: spolehlivost
4. Vlastnost, které si ceníte u ženy: schopnost držet jazyk za zuby
5. Čeho si nejvíce vážíte u přátel: tolerance
6. Vaše nejhorší vlastnost: perfekcionalismus
7. Vaše představa štěstí: na samotě u lesa
8. Vaše představa utrpení: excelové tabulky
9. Pokud ne vámi, kým byste byli: domácím mazlíčkem v naší rodině
10. Kde byste chtěli žít: v domě s výhledem na oceán
11. Váš oblíbený fiktivní hrdina/ka: Pipi Dlouhá punčocha
12. Vaš oblíbený skutečný hrdina/ka: Anna Wintour
13. Historická osobnost, kterou nemáte rád/a: inkvizitor Boblig z Edelstadtu
14. Nejvíc nesnáším: manipulaci
15. Na co právě myslíte: kam na dovolenou
16.Pro jakou chybu máte největší pochopení: slabost pro dobré jídlo a pití

Jitka Gosman Richtrová – mentee

Milá Jitko, mohla by ses nám krátce představit?
Mým životním úkolem je dělat muže šťastnější, krásnější a úspěšnější. Mám krejčovský salon specializovaný hlavně pro muže. Šijeme na míru obleky, saka, košile, boty, kabáty. Prakticky cokoliv, co si dovedete představit. Muži neradi chodí po obchodech a neradi cokoliv zkouší. Mými klienty jsou muži ve vrcholovém managementu, obchodníci a bankéři, pro které je úspěšný vzhled velmi důležitý. My si je pořádně oměříme, a pak už buď s nimi, a nebo někdy i bez nich, vybírám a starám se o jejich šatník, aby se oni mohli naplno věnovat své práci. Baví mne práce s látkami a střihy, ale mám ráda i hovory s mými zajímavými klienty.

Proč jsi se přihlásila do mentoringového programu Minerva21? Jakou motivaci jsi měla?
Podnikat jsem začala těsně po druhé mateřské, po čase jsme s dětmi zůstala
i nějaký čas sama a tak bylo to podnikání někdy hodně dost překotné. Děti najednou vyrostly a minulý rok vyletěly z hnízda a já jsme najednou měla více času a rozhodla jsem se konečně vědomě nastavit svoje další podnikání. Chtěla jsme zvýšit obrat a zároveň si ujasnit směr, kterým dál půjdu.

Jak se ti zatím mentoringový program líbí a mohla by si s námi nasdílet, zda jsi již zažila díky mentoringu nějaký Aha moment?

Já jsem nadšená. Podvědomě jsem si snila mentora ženu, protože inspirativních mužských rádců mám okolo sebe hodně, a to mužské pojetí businessu a růstu se mi úplně nezamlouvalo. Byla jsem nadšená a vděčná, že si mne Renata vůbec vybrala. A z výběru mentorky se mi na začátku trochu zatočila hlava. Petra Fundová je velmi zkušená manažerka a nesmírně chytrá dáma.
Na začátku jsem z Petry měla obrovskou trému, ale už na první schůzce byla skvělá a otevřená. Umí naslouchat, je inspirativní a vstřícná, dost často velmi věcná, velmi zorganizovaná, ale zároveň úžasně ženská, pokorná a lidská. Těch aha momentů bylo s Petrou hodně. Například, že není třeba se bát oslovovat lidi, kteří mne zajímají, a to i přes to, že jsou třeba slavní nebo velmi vysoce postavení. Náš vlastní strach a obavy nás zbytečně blokují v rozletu.

Prozradíš nám svůj sen?
Já se přiznám, že v současnosti svůj sen žiju. Žiju hodně tady a teď. Jsem ve znamení berana a čím jsem starší, tak se mi žije lépe, protože si už umím čím dál lépe řict, jak chci žít a co a koho potřebuji ve svém životě. Mám skvělého manžela, děti už vykročily svojí cestou a moje práce mne hodně inspiruje. Mám ráda výzvy a baví mne tvůrčí proces, cesta po které jdu a to možná víc než ten cíl.

Máš nějaký vzor, ke kterému vzhlížíš?
Vždycky jsem obdivovala Margaret Thatcher, miluju kultovní britskou návrhářku Vivienne Westwood. Ale celkově mám ráda lidi a měla jsem štěstí, že jsem vždycky vedle sebe měla nějakého zajímavého průvodce. Jako je třeba právě teď Petru.

Jak čeříš vodu?
Mám teď nový koučovací projekt, ve kterém učím ženy, jak se stát sebevědomými a svůdnými dámami. Uklízíme společně šatníky od negativní energie a balastu, pracujeme na výběru barev a stylu. Okolo mne je spoustu krásných a šikovných dam, ale některé se nemají moc rády. Mým úkolem je jim pomoc najít cestu sama k sobě a podpořit je na cestě ke změně. Vnitřně by chtěly změnu, ale na druhou stranu se jí bojí udělat a tak se točí v trochu bludném kruhu. Změna image je na první pohled jedna z těch zdánlivě bezpečnějších. Říkám zdánlivě, protože po úklidu šatníku se najednou dějí kouzla a zázraky. Člověk většinou rozkvete, oblékáte barvy a střihy, které vás baví a nabíjejí, okolí vás začne chválit a to vás nabíjí a v tu chvíli je chuť do úklidu pracovního stolu a do nedořešených záležitostí a od toho je jen krůček si začít rovnat i vztahy okolo sebe. Krásné flow. Kromě toho také momentálně sháním podpisy pro jednoho kandidáta na prezidenta…